Toyota KataZákladný tréningProgram

Ako ste spokojný s výsledkami Lean aktivít vo Vašej firme?

Nájdete inšpirácie, ako ďalej správne rozvíjať Vaše LEAN aktivity.
  • Zlepšovanie KATA: Nenarodili sme sa so zručnosťou systematicky zlepšovať. Preto často vyhráva operatíva a hasenie problémov nad systémom. Pre úspech nestačí len poznať, akými nástrojmi a technikami zlepšovať. Objavíte účinný spôsob, ako si vytvoriť návyk pre rýchle dosahovanie náročných výziev.
Nájdete tipy, ako by ste mohli rozvíjať svoj štýl riadenia. 
  • Koučing KATA: Vyskúšajte si, ako dostať do dennej rutiny 5 základných koučovacích otázok potrebných na riadenie zlepšovania.

Lektor

Workshop vedie lektor Jozef Krišťak, certifikovaný kouč Toyota Kata. Koučovací cyklus absolvoval pod vedením Tila Schwarza, ktorý stál pri vzniku systému Toyota Kata v čase, keď Mike Rother písal knihu Toyota Kata. K prvému českému prekladu tejto knihy napísali predslov a na základe ich pozvania prišiel na Slovensko v novembri 2017 Brandon Brown, americký kouč Kata.

"Len 2% spoločností, ktoré majú Lean program, dosiahli očakávané výsledky", uvádza prieskum časopisu Industry Week Magazine, ktorý vo svojom článku "Prečo Lean programy zlyhávajú" citujú Dr. Jeffrey K. Liker a Mike Rother,  Lean Enterprise Institute. Výbor Shingo Prize, ktorý udeľuje ceny za excelenciu vo výrobe Lean, sa vrátil k predošlým víťazom a zistil, že mnohí udržali svoje napredovanie po získaní ceny.

Kniha Toyota Kata

Kniha Toyota Kata Mikea Rothera (2010) sa líši od ostatných kníh o výrobnom systéme Toyota spôsobom, ktorý popisuje využitie nástrojov používaných v implementácii Lean. Nástroje ako Heijunka (vyrovnávanie výroby) a Kanban sa v Toyote nevyužívajú na účely zavedenia, ale ako nástroja na zistenie ďalšieho zlepšenia. Rata ako Kata (japonský výraz pre "organizačné rutiny") je nevyhnutne potrebný na implementáciu týchto nástrojov. Okrem zlepšovania Kata sa Rother zaoberá koučingom Kata, ktorý popisuje potrebu viesť ľudí k udržaniu zlepšenia v ich procesoch.

Toyota Kata, Mike Rother

Český preklad knihy vydalo vydavateľstvo Grada v spolupráci so spoločnosťami IPA Slovakia a DMC management consulting v októbri 2017.

Referencie

Ako hodnotia workshop účastníci KATA s americkým koučom Brandonom Brownom
Workshop byl skvěle zorganizován. Jen mě to utvrdilo v tom, že vše vychází z práce z lidmi a výsledky přicházejí udržatelne postupně.
Martin Skřížala Ředitel výroby, VITAR, s.r.o.
Postup si viem predstaviť ako použiteľný v dennom pracovnom živote. Dopĺňa môj pohľad na PDCA. Skúsim použiť prvky KATA postupu v práci v mojom tíme.
Martin Boško Expert Lean navigátor, SLOVNAFT, a. s.
Celý workshop sa viedol v duchu diskusie - čo bolo perfektné. Naj myšlienka = sústrediť sa a zamerať sa na prácu s ľuďmi a nie na čísla, pretože ak nie, ostanú nám iba čísla a ľudia odídu.
Ján Baniari Technický manažér, Seoyon E-Hwa Automotive Slovakia, s.r.o.

Registrácia na workshop

Obmedzená kapacita iba pre 16 účastníkov. Účastnícky poplatok sa uhradí na základe zálohovej faktúry, ktorú Vám pošleme na základe registrácie.

12. - 13. 6. 2018, Přibyslav

S prehliadkou výroby závodu ACO Industries k.s.
Účasť na odbornom programe
Tlačené materiály
Občerstvenie počas prestávok
Obed
360 € bez DPH

17. - 18. 9. 2018, Bratislava

Účasť na odbornom programe
Tlačené materiály
Občerstvenie počas prestávok
Obed
320 € bez DPH

14. - 15. 11. 2018, Košice

Účasť na odbornom programe
Tlačené materiály
Občerstvenie počas prestávok
Obed
320 € bez DPH
IPA Slovakia
Predmestská 8600/95
010 01 Žilina